Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana dziupla w zachodniopomorskim

Data publikacji 28.05.2009

Policjanci z Myśliborza, Dębna i Szczecina współpracując z niemieckimi funkcjonariuszami ujawnili i zlikwidowali dziuplę samochodową mieszczącą się na terenie powiatu myśliborskiego. Ujawniono 4 kradzione samochody oraz części z innych aut, tablice rejestracyjne i tabliczki znamionowe do pojazdów. Wartość zabezpieczonego mienia to ponad 300 tys. euro. W związku z tą sprawą policjanci zatrzymali trzech mężczyzn.

Kilka dni temu na terenie Niemiec skradziono mercedesa sprintera. Niemieccy funkcjonariusze przypuszczali, że auto mogło przejechać przez granicę. W związku z tym, powiadomili oni zachodniopomorskich policjantów o kradzieży.

Kryminalni z Myśliborza i Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie rozpoczęli działania operacyjne zmierzające do potwierdzenia otrzymanych informacji. Nawiązali współpracę z niemieckimi policjantami za pośrednictwem punktu kontaktowego w Świecku. Na bieżąco wymieniali się swoimi ustaleniami.

Kiedy dokładnie ustalili i potwierdzili miejsce, w którym może znajdować się pojazd, weszli na teren posesji. Już po wkroczeniu na działkę, policjanci odnaleźli skradzionego mercedesa sprintera. Jak się okazało mieściła się tam dziupla samochodowa, w której przechowywano skradzione auta oraz rozbierano je na części. Mundurowi podczas przeszukania odnaleźli trzy inne pojazdy, które pochodziły z kradzieży na terenie Niemiec. Ponadto znajdowały się tam różnego rodzaju podzespoły do pojazdów różnych marek, tablice rejestracyjne i tabliczki znamionowe do pojazdów. Łączna wartość ujawnionego i zabezpieczonego mienia pochodzącego z przestępstw to ponad 300 tys. euro.

W związku z tą sprawą policjanci zatrzymali trzech mężczyzn dwóch z nich to obywatele jednego z państw wschodnich, trzeci to 44-letni Władysław S., który jest właścicielem terenu.

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, zostali już tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. W tym czasie mundurowi z Myśliborza współpracowali z policjantami po stronie niemieckiej, aby dokładnie ustalić w jaki sposób odzyskane przez nich pojazdy zostały skradzione oraz czy odnalezione części również pochodzą z kradzieży..

Jest to kolejne uderzenie zachodniopomorskich policjantów w grupę zajmującą się kradzieżami samochodów. Tym razem funkcjonariusze rozbili grupę złodziei samochodowych kradnących auta w Niemczech i rozbierających je na części w Polsce.

Sprawa ma charakter rozwojowy i nie wykluczone są kolejne zatrzymania.

(źródło: KWP w Szczecinie)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja