Widział to w filmach - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Widział to w filmach

Data publikacji 28.05.2009

"To jest napad, dawaj pieniądze” – rzucił ekspedientce sklepu młody mężczyzna kierując w jej stronę lufę pistoletu. Wystraszona kobieta włożyła pieniądze do papierowej torebki i podała napastnikowi. Wtedy on odsunął pieniądze i oświadczył, że żartował i wzorował się na scenach z filmów. O zdarzeniu poinformowano policję. Żartowniś został szybko zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Wczoraj tuż przed 16.00 do dyżurny chojnickiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o napadzie na sklep spożywczy w gminie Brusy. Z rozmowy wynikało, że młody sprawca miał przy sobie broń. Na miejsce natychmiast wysłano patrol.

Funkcjonariusze odtworzyli przebieg zdarzenia. Z ustaleń wynika, że do jednego ze sklepów wszedł 24-letni mężczyzna. Podszedł do lady i spod kurtki wyciągnął przedmiot przypominający pistolet. Wymierzył go w ekspedientkę, po czym zażądał pieniędzy z kasy. Przerażona sprzedawczyni włożyła do papierowej torebki 150 zł w banknotach i podsunęła je napastnikowi. Wtedy 24-latek odsunął kopertę i oświadczył, że żartował i chciał tylko sprawdzić jak wyglądają takie sytuacje, bo oglądał je na filmach. To nie koniec jego wyczynów. Kiedy do sklepu weszło dwóch mężczyzn skomentował wygląd jednego z nich, po czym przewrócił go na ziemię i przyłożył pistolet do głowy. Następnie wyszedł ze sklepu.

Policjanci zatrzymali sprawcę w chwili kiedy ponownie podjechał pod sklep. Mężczyzna wpadł prosto w ręce mundurowych. Okazało się, że był pod wpływem alkoholu. Miał ponad promil alkoholu w organizmie. Został przewieziony do policyjnego aresztu.

Teraz policjanci ustalają dalsze szczegóły zdarzenia. Rozbój zagrożony jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP w Gdańsku)

Powrót na górę strony
Polska Policja