Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany tatuś wiózł 10-miesięczne dziecko

Data publikacji 29.05.2009

Policjanci z Kłomnic zatrzymali wczoraj 27-letniego mężczyznę, który wsiadł za kierownicę auta po pijanemu, a jakby tego było mało zabrał z sobą 10 -miesięcznego synka. Tatuś miał 2 promile alkoholu w organizmie a także sądowy zakaz prowadzenia samochodu do 2012 roku. Za jazdę w stanie nietrzeźwym oraz narażenie dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Około 21:20 pod Kłomnicami, policjanci zatrzymali kierującego samochodem m-ki Fiat 126p. W samochodzie, oprócz kierowcy, siedział w foteliku 10-miesięczny chłopczyk. Policjanci wyczuli alkohol od kierującego. Po sprawdzeniu okazało się, że kierowca jest pijany. 27-letni Zbigniew S. miał 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci ustalili również, że mężczyzna naruszył sądowy zakaz jazdy wszelkimi pojazdami - prawo jazdy zostało mu bowiem zatrzymane do 2012 roku.

27 -letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego odpowie za jazdę po pijanemu i za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia. Za te czyny grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP w Katowicach)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja