Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana nielegalna rozlewnia gazu

Data publikacji 30.05.2009

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach wraz z funkcjonariuszami z Łodzi, na jednej ze stacji paliw w miejscowości Krępa, ujawnili nielegalną rozlewnię gazu. Zatrzymanemu mężczyźnie zostanie postawiony zarzut spowodowania zdarzenia zagrażającego życiu, za co grozi kara do 8 lat więzienia.

29 maja o godzinie 20.00 w magazynie należącym do 56-letniego mieszkańca powiatu poddębickiego policjanci w trakcie przeszukania ujawnili czterdzieści trzy 11-kilogramowe butle z gazem  propan-butan oraz 15 sztuk pustych butli. W trakcie wstępnego przesłuchania, sprawca przyznał się do nielegalnego rozlewania gazu a ponadto do posiadania papierosów bez polskich znaków akcyzy. Zabezpieczono 290 paczek papierosów, w tym 120 ukraińskiej produkcji. Sprawcę zatrzymano i osadzono w areszcie.

Urządzenie służące do przelewania gazu wraz z papierosami, zabezpieczono w policyjnym depozycie. Sprawcy zostanie postawiony zarzut spowodowania zdarzenia zagrażającego życiu, za który grozi kara do 8 lat  pozbawienia wolności. Odpowie także z kodeksu karno-skarbowego za posiadanie wyrobów akcyzowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy na szkodę skarbu Państwa.
 

(źródło: KWP w Łodzi)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja