Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Rowerem bezpiecznie do celu

Data publikacji 31.05.2009

Dzisiaj, przed południem przed Pałacem Mostowskich, zainaugurowano ogólnopolską kampanię na rzecz bezpieczeństwa rowerzystów "Rowerem bezpiecznie do celu". Ulicami stolicy przejechali rowerzyści - warszawiacy ze swoimi dziećmi, a wśród nich także przedstawiciele władz, administracji i znani sportowcy. Na Polu Mokotowskim odbył się rodzinny piknik rozpoczęty wypuszczeniem przez dzieci setek balonów do nieba.

Piknik na Polu Mokotowskim poprzedziła konferencja prasowa w niedzielny poranek. Zaproszeni goście spotkali się w Białej Sali Pałacu Mostowskich. Podczas uroczystości ogłoszono wyniku konkursu "Budujemy miasteczka ruchu drogowego". Nagrody i wyróżnienia wręczał Podsekretarza Stanu w MSWiA Adam Rapacki. Podczas spotkania ogłoszono też konkurs na scenariusz spektaklu edukacyjno-profilaktycznego dotyczącego bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Przed siedzibą Komendy Stołecznej Policji zgromadzili się dzisiaj warszawiacy na rowerach. W ramach inauguracji ogólnopolskiej kampanii "Rowerem bezpiecznie do celu" przejechali oni ulicami Warszawy. Rowerzyści wyruszyli sprzed Pałacu Mostowskich, pod eskortą policyjnych motocykli, przejechali ulicami: Marszałkowską, przez Plac Konstytucji, Waryńskiego i Batorego, by dotrzeć do Pola Mokotowskiego. Wśród uczestników przejazdu można było spotkać m.in.: Wiceministra Infrastruktury Radosława Stępnia, Zastępcę Komendanta Głównego Policji nadinsp. Kazimierza Szwajcowskiego, znakomitego polskiego kolarza - Ryszarda Szurkowskiego i pilota rajdowego - Macieja Wisławskiego.

Na Polu Mokotowskim zorganizowano piknik rodzinny. Pogoda niestety w Warszawie nie dopisała, nad miastem przeszła ulewna burza, ale zabawa była udana. Na wszystkich zainteresowanych czekały różne atrakcje: miasteczko rowerowe, sprzęt policyjny. Na miejscu można także było zdawać egzamin na kartę rowerową. Ci, którzy przyjechali do parku na rowerach, mogli je doposażyć w niezbędne elementy odblaskowe rozdawane przez policjantów.

Można także było obejrzeć sprzęt wykorzystywany przez policjantów w codziennej służbie. Takie ekspozycje zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem najmłodszych, zwłaszcza jeżeli można usiąść za kierownicą radiowozu, czy przymierzyć się do policyjnego motocykla.

Fot. KSP

Powrót na górę strony
Polska Policja