Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani włamywacze

Data publikacji 08.06.2009

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom podejrzanym o kilka włamań do mieszkań i kradzieże mieszkaniowe na terenie Wrocławia, jednakże funkcjonariusze podejrzewają ich o blisko 20 takich przestępstw. Jak ustalili policjanci, sprawcy kradli głównie biżuterię oraz aparaty fotograficzne i telefoniczne.

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego komisariatu policji Wrocław Rakowiec zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamania do mieszkań i kradzieże mieszkaniowe. Dwóm mieszkańcom Wrocławia w wieku 26 i 28 lat policjanci udowodnili 7 takich czynów. Do zdarzeń doszło w rejonie dzielnic Wrocław Krzyki oraz Psie Pole, w okresie od lutego do czerwca br. Sprawcy, wykorzystując okazję,np.  niezabezpieczone okno, wchodzili do mieszkań, a następnie je plądrowali. Gdy spotykali przypadkowe osoby, twierdzili, że są studentami i szukają mieszkania do wynajęcia. Łupem złodziei padały głównie przedmioty, które można było łatwo wynieść, a następnie szybko sprzedać. Były to przede wszystkim biżuteria, aparaty telefoniczne, aparaty fotograficzne, pozostawione pieniądze oraz sprzęt komputerowy. Straty, jakie mogli spowodować szabrownicy, to blisko 10 tysięcy złotych. Sprawcy skradzione przedmioty pozostawiali do sprzedaży w lombardach. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionego mienia.

Policjanci wyjaśniają okoliczności wszystkich zdarzeń. Niestety nie wszystkie osoby pokrzywdzone zgłosiły ten fakt na policję. Funkcjonariusze podejrzewają sprawców o co najmniej 20 włamań do mieszkań i kradzieży mieszkaniowych na terenie Wrocławia.

Zatrzymani trafili na 3 miesiące do aresztu. Za kradzież z włamaniem grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zwracają się z prośbą do osób pokrzywdzonych w wyniku kradzieży mieszkaniowej oraz włamania do mieszkań lub domków jednorodzinnych o zgłoszenie tego faktu. Osoby takie mogą się skontaktować z komisariatem policji Wrocław Rakowiec , ul. Traugutta 94, pod nr tel. /0-71/ 340-39-40, /0-71/ 340-39-44, lub dyżurnym komisariatu /0-71/ 340-43-44.

(źródło: KWP we Wrocławiu)

 

 

Powrót na górę strony