Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nowe fotoradary na drodze

Data publikacji 03.11.2006

Właśnie na polskie drogi trafia 67 nowych fotoradarów. Staną w najniebezpieczniejszych miejscach i tam, gdzie najczęściej dochodzi do przekraczania dozwolonej prędkości przez kierowców. Zakup tych urządzeń w dużej mierze jest finansowany ze środków Banku Światowego i Unii Europejskiej. To kolejny etap walki z piratami drogowymi.

17 fotoradarów trafiło do Policji dzięki pomocy finansowej Banku Światowego. 50 zostało zakupionych w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Transport (SPOT). Program ten jest wynikiem porozumienia pomiędzy Ministerstwem Infrastruktury i Komendy Głównej Policji. Unia Europejska w jego ramach przekazała 75 proc. środków finansowych potrzebnych do zakupu sprzętu.
 
Wszystkie fotoradary trafiają właśnie do komend wojewódzkich policji. Do każdej średnio po trzy (po cztery do śląskiej i mazowieckiej, po dwa do małopolskiej i świętokrzyskiej). Trwają rozmowy z samorządami, co do miejsc ustawienia nowych urządzeń i sfinansowania ich podłączenia. Jednak policjanci twierdzą, że lada dzień wszystkie fotoradary zostaną uruchomione.
 
Z dróg nie znikną też patrole policyjne, które codziennie ustawiają się w wyznaczonych miejscach. Informacje z miejscami takich kontroli można znaleźć na stronach policyjnych i w prasie lokalnej.


Zobacz także:
 
Powrót na górę strony
Polska Policja