Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za posiadanie i handel narkotykami

Data publikacji 31.07.2009

Policjanci z wydziału kryminalnego zlikwidowali meliny narkotykowe przy ul.Targowej. Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z komendy wojewódzkiej i miejskiej policji w Łodzi zatrzymali 8 osób i zabezpieczyli kilkaset gramów środków odurzających. Zatrzymani odpowiedzą za posiadanie i handel narkotykami. Grożą im kary od 3 do 10 lat pozbawienia wolności.

Łódzcy policjanci otrzymywali, od mieszkańców, sygnały o dostępności narkotyków w rejonie ulic Targowej i Al. Piłsudskiego.

Kryminalni podjęli obserwację wskazanego rejonu. Informacje potwierdziły się. 28 lipca kilkunastu policjantów z wydziałów narkotykowych komend miejskiej i wojewódzkiej przeszukało wytypowane mieszkania przy ul.Targowej.

Zabezpieczono łącznie prawie 200 gram amfetaminy i ponad 214 gram marihuany. Policjanci znaleźli ponad 7.000 złotych gotówki, która mogła pochodzić z handlu narkotykami. Zabezpieczono również sprzęt AGD i RTV oraz telefony komórkowe mogące pochodzić z przestępstwa. W tych mieszkaniach i w najbliższej okolicy zatrzymano ośmioro łodzian w wieku od 16 do 36 lat.

Sąd rodzinny zadecydował o umieszczeniu 16-latka w schronisku dla nieletnich. Pełnoletni sprawcy odpowiedzą za posiadanie narkotyków, co jest zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności. Troje z nich – kobiety w wieku od 32 do 35 lat oraz 36-letni mężczyzna – odpowie za handel i posiadanie znacznej ilości środków odurzających.
Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci przewidują zatrzymania kolejnych osób.

(źródło: KWP w Łodzi)

Powrót na górę strony