Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Plantacja grzybów halucynogennych

Data publikacji 31.07.2009

Policjanci z wydziału kryminalnego oraz wydziału dochodzeniowo - śledczego mazowieckiej komendy sekcja w Siedlcach zatrzymali 21-letniego dilera narkotykowego. Podczas przeszukania mieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli 13 krzewów konopi indyjskich, 17 sztuk sadzonek roślin Calea, 9 sztuk woreczków z zawartością suszu roślinnego, grzybni z zawartością grzybów „psilocibe cubensis" oraz gotowych grzybów. To pierwsza zlikwidowana w Polsce domowa uprawa grzybów halucynogennych.

Od początku tego roku policjanci wydziału kryminalnego oraz wydziału dochodzeniowo-śledczego KWP w Radomiu sekcja w Siedlcach rozpracowywali groźnego dilera narkotykowego. Kulminacja akcji rozegrała się wczoraj zatrzymaniem 21-letniego mężczyzny oraz zabezpieczeniem pokaźnego magazynu narkotykowego.

Funkcjonariusze rzetelnie przygotowywali się do zatrzymania. Prowadzili obserwację podejrzanego. Współpracowali również z Biurem Kryminalnym KGP. Policjanci zebrali imponujący materiał dotyczący wytwórcy i sprzedawcy narkotyków.

We czwartek o godzinie 6.00 rano policjanci weszli do mieszkania 21-letniego mężczyzny. W trakcie przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli 13 krzewów konopi indyjskich, 17 sztuk sadzonek roślin Calea, 9 sztuk woreczków z zawartością suszu roślinnego, grzybni z zawartością grzybów „psilocibe cubensis" oraz przygotowane do sprzedaży grzyby. 21-latek wskazał również miejsce plantacji, która znajdowała się na obrzeżach Siedlec. Jest to pierwsza zlikwidowana w Polsce domowa uprawa grzybów halucynogennych.

Dzisiaj dochodzeniowcy KMP w Siedlcach, zajmujący się przestępczością narkotykową, oszacują dokładną wagę zabezpieczonego towaru. Prokuratura tuż po otrzymaniu materiału dowodowego przedstawi sprawcy zarzuty rozpowszechniania i handlu narkotykami.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Funkcjonariusze nie wykluczają dalszych zatrzymań.

(źródło: KWP w Radomiu)

Powrót na górę strony