Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie XV Przystanku Woodstock

Policjanci podsumowali przebieg XV „Przystanku Woodstock”, który odbył się w dniach 31 lipca – 2 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą. W tym roku nad bezpieczeństwem bawiących się osób czuwało ponad 990 policjantów.

„To była największa impreza od początku jej powstania” - takie słowa padały w policyjnym sztabie, który koordynował działania wszystkich służb biorących udział w zabezpieczaniu imprezy. Bezpieczeństwa na drogach strzegł policyjny śmigłowiec, z którego przekazywano informacje o utrudnieniach. Na wodzie porządku pilnowały dwie łodzie patrolowe, w tym jedna łódź policji niemieckiej. Za główną sceną zorganizowano polowy posterunek policji, w którym kryminalni przyjmowali od woodstockowiczów zawiadomienia o przestępstwie. W tym roku policjanci odnotowali kilkadziesiąt drobnych zdarzeń. Uczestniczący w festiwalu zgłaszali głównie zaginięcia bądź kradzieże namiotów, śpiworów, dokumentów, telefonów komórkowych i innych przedmiotów. Nie wszystkie zgłoszenia potwierdzały się. W wielu przypadkach zaginione rzeczy się odnalazły - to dobra zabawa i roztargnienie były główną przyczyną ich utraty.

Policjanci zatrzymali 2 młode osoby z niewielkimi ilościami środków odurzających. Jak tłumaczyli zatrzymani, mieli je na własny użytek. Nie unikną jednak odpowiedzialności karnej. Niestety doszło do jednego wypadku śmiertelnego. W piątek policjanci przyjęli zgłoszenie o zgonie 35-letniego mężczyzny, mieszkańca woj. dolnośląskiego. Okoliczności śmierci bada prokuratura.

Tak jak w zeszłym roku, tak i tym, działała Wioska Policyjna, która cieszyła się dużym zainteresowaniem uczestników imprezy. W Wiosce policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim, wspierani przez „La Stradę”, dominikanów oraz kolegów z Niemiec, informowali i przestrzegali przed sektami oraz szkodliwością uzależnień.

W niedzielę Kostrzyn zaczął pustoszeć. Tysiące młodych ludzi opuszczało miasto. Specjalnymi pociągami i samochodami ponad 400 tys. woodstockowiczów udało się do swoich domów. Policjanci ruchu drogowego i prewencji dbali, aby ruch odbywał się płynnie i aby powroty przebiegły sprawnie i szybko. Nie odnotowano zakłóceń oraz wybryków.

(źródło : KWP w Gorzowie Wielkopolskim)
 

Powrót na górę strony