Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Koniec "kariery" fałszerzy paliwa

Data publikacji 01.12.2006

Śląscy policjanci zatrzymali sześć osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się fałszowaniem paliwa i wprowadzaniem go do obrotu na podstawie sfałszowanej dokumentacji księgowej. To dalszy ciąg tej sprawy. Wcześniej zatrzymano 174 osoby, 94 z nich tymczasowo aresztowano. Straty skarbu państwa sięgają kilkudziesięciu milionów złotych.

Policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą KWP w Katowicach, we współpracy z Prokuraturą Okręgową w Bielsku-Białej, zatrzymali 6 mężczyzn podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się fałszowaniem paliwa i wprowadzaniem go do obrotu gospodarczego na podstawie fikcyjnej dokumentacji księgowej. To kolejna realizacja w największym śledztwie paliwowym, prowadzonym przez śląskich policjantów i prokuratorów. Zatrzymani to mieszkańcy województwa śląskiego i podkarpackiego w wieku od 36 do 42 lat. Wśród zatrzymanych jest również 36-letni mieszkaniec Rzeszowa, który kierował zorganizowaną grupą przestępczą.

Policjanci zabezpieczyli mienie należące do podejrzanych w kwocie 87 tys. zł. W całej sprawie policjanci zatrzymali dotychczas 174 osoby, 94 osób tymczasowo aresztowano, 41 zostało objętych policyjnym dozorem - podejrzani musieli wpłacić poręczenia majątkowe na kwotę ponad 1,5 mln zł. Przestępcy wprowadzili do obrotu niemal 33 mln. zł, pochodzących z przestępczej działalności i nielegalne paliwo o wartości około 56 mln. złotych. Na poczet przyszłych kar, tylko w tym jednym śledztwie, zabezpieczono mienie podejrzanych o wartości blisko  4,5 mln. zł.

Za udział i kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, oszustwa i fałszowanie dokumentacji podejrzanym może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony