Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieletni gwałciciele

Data publikacji 01.12.2006

Policjanci z Dąbrowy Górniczej zatrzymali czterech nieletnich mieszkańców miasta, którym zarzuca się udział w zbiorowych gwałtach i wykorzystanie seksualne nieletnich dziewcząt. Zatrzymani mają 13, 14 i 15 lat. Funkcjonariusze ustalili, że chłopcy grozili swoim ofiarom pobiciem, w wypadku gdyby chciały one powiadomić policję.

Jak wynika z ustaleń policyjnych, sprawcy dokonywali przestępstw w zorganizowanym przez nich nielegalnie klubie, na który zaadoptowali pomieszczenie dawnej pralni. Do napadów, jakich się dopuszczali, dochodziło również na klatce schodowej bloku w miejscu ich zamieszkania. Do pierwszego gwałtu w klubie doszło w sierpniu 2005 roku. Ofiarą była 15-letnia wówczas dziewczynka. Okazało się, że sprawcy usiłowali ją ponownie zgwałcić w tym samym miejscu w sierpniu br.
 
Przed kilkunastoma dniami zatrzymani zaatakowali 14-letnią dziewczynkę. W okresie od września do listopada tego roku wykorzystali seksualnie także pięć innych dziewcząt, w wieku od 10 do 12 lat.
 
Sąd Rodzinny w Dąbrowie Górniczej - ze względu na wysoki stopień demoralizacji sprawców i konieczność ich odizolowania od środowiska, w którym przebywają - wydał postanowienie o osadzeniu nieletnich przestępców w schronisku dla nieletnich.
 
Policjanci dalej pracują nad sprawą.
Powrót na górę strony