Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieletni grożąc bombą żądali okupu

Data publikacji 01.12.2006

Wczorajszego popołudnia policjanci z Komendy w Jastrzębiu zostali powiadomieni przez 61-letnią kobietę o próbie wyłudzenia od niej okupu. Anonimowy rozmówca telefoniczny zażądał od mieszkanki Jastrzębia pieniędzy, grożąc, w przypadku niespełnienia oczekiwań, detonacją podłożonej pod dom bomby. Do działań natychmiast przystąpili policyjni pirotechnicy z psem wyspecjalizowanym w wyszukiwaniu materiałów wybuchowych.

Przeprowadzone czynności nie potwierdziły zagrożenia bombowego. Równolegle z pirotechnikami czynności podjęli policjanci pionu kryminalnego, poszukując osoby, która wywołała fałszywy alarm. Już dwie godziny później funkcjonariusze ustalili "żartownisia". Okazał się nim... 11-letni mieszkaniec Jastrzębia, który wspólnie ze swoimi dwoma kolegami w wieku 11 i 12 lat wywołał całe zamieszanie. Jak ustalono, chłopcy przeprowadzili w sumie pięć rozmów telefonicznych, podczas których rozmówcom odtwarzali z telefonu komórkowego nagranie z żądaniem okupu. Kwota 10.000 zł miała być wystawiona w torbie przed dom. W przeciwnym razie grożono zdetonowaniem bomby. Czterech rozmówców zbagatelizowało ostrzeżenia. Należący do dorosłego mężczyzny głos z nagrania spowodował jednak przerażenie u zgłaszającej.

Z trójką "terrorystów", w towarzystwie ich rodziców, policjanci przeprowadzili rozmowy w komendzie. Ich sprawą zajmie sie teraz sąd rodzinny.
Powrót na górę strony