Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Członkowie gangu "Rogala" trafili do aresztu

Data publikacji 01.12.2006

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi zatrzymali czterech członków narkotykowego gangu "Rogala". Grupa została rozbita w październiku ubiegłego roku. Do tej pory funkcjonariusze zatrzymali blisko 40 osób, z których 16 trafiło do aresztu. Członkowie gangu zajmowali się handlem narkotykami na terenie całej Polski.

Większość zatrzymanych do tej pory osób to hurtownicy, którzy zaopatrywali dilerów na Pomorzu, w województwie świętokrzyskim, łódzkim i mazowieckim. Przestępcy zajmowali się wytwarzaniem i wprowadzaniem na rynek dużych ilości narkotyków. Z zebranego dotychczas materiału dowodowego wynika, że działali od kilku lat.

Do pierwszego zatrzymania doszło 19 października 2005 roku. Na terenie posesji zabezpieczono wówczas 520 krzaków konopi indyjskiej. Kolejna realizacja miała miejsce we wsi w powiecie łódzkim–wschodnim. W działaniach wzięli udział celnicy z Wydziału Zwalczania Przestępczości Izby Celnej z Łodzi. Podczas przeszukania użyto psów do wykrywania narkotyków wypożyczonych od celników z Warszawy i Poznania. U szefa gangu o ps. Rogal ujawniono suszącą się na specjalnej platformie amfetaminę natomiast w pochodzącym z przestępstwa mercedesie znaleziono marihuanę. Zabezpieczono także ostrą amunicję. 

Kolejni członkowie gangu wpadli w Łodzi w mieszkaniach na Widzewie i na Górnej. Tam również znaleziono ostrą amunicje i pieczątki różnych firm, które mogły posłużyć do szeregu przestępstw. 

Kolejne uderzenie nastąpiło pod koniec grudnia 2005 roku .W ręce funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi wpadły cztery kolejne osoby, w tym dwie kobiety w wieku 45 i 22 lat. Podczas przeszukania w mieszkaniach w Łodzi i Kamieńsku zabezpieczono zapiski potwierdzające ich przestępczą działalność, amfetaminę oraz wiatrówkę przerobioną na broń ostrą. Na poczet grożących im kar a w grę wchodzi nawet 15 lat pozbawienia wolności zabezpieczono trzy samochody należące do podejrzanych, w tym dwa fordy i peugeota.
Powrót na górę strony