Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani handlarze narkotyków

Data publikacji 22.10.2009

Policjanci CBŚ współpracując z Prokuraturą Okręgową w Radomiu przeprowadzili w Pionkach kolejne działania przeciwko handlarzom narkotyków. Tym razem zatrzymali 6 mężczyzn. Jest to kolejna realizacja w sprawie – w lipcu br. policjanci zatrzymali 20 osób, członków grupy przestępczej, której zarzuca się wprowadzenie do obrotu kilkunastu kilogramów środków odurzających.

Policjanci operacyjni od dłuższego czasu obserwowali to środowisko. Zdobyli wiedzę na temat rodzących się struktur przestępczych zajmujących się rozprowadzaniem środków odurzających wśród nieletnich i młodzieży na terenie powiatu radomskiego. Do pierwszych zatrzymań doszło w lipcu tego roku. Funkcjonariusze zatrzymali wtedy 20 osób, członków grupy przestępczej prowadzącej hurtowy handel narkotykami. Członkowie grupy próbowali opanować rynek narkotykowy kilku powiatów, dostarczając narkotyki do dyskotek, pubów i klubów oraz lokalnym dilerom. Handlowali głównie amfetaminą i marihuaną.

Kolejne zatrzymania miały miejsce w ostatnich dwóch dniach. Tym razem w ręce stróżów prawa wpadło kolejnych sześć osób, trudniących się sprzedażą narkotyków. Podczas przeszukania mieszkań należących do zatrzymanych, zabezpieczono kilkanaście gramów marihuany, fifki szklane, torebki służące do pakowania narkotyków i kilkanaście telefonów komórkowych. Zabezpieczono także pieniądze na poczet przyszłych kar.

W wyniku przeprowadzonych akcji zatrzymano 26 osób, wobec których zastosowano 3 areszty i 22 dozory policyjne.

Zatrzymanym postawiono zarzuty posiadania i wprowadzenia do obrotu środków odurzających, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

(źródło: KWP w Radomiu)
 

Powrót na górę strony