Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Realizował sfałszowane czeki (aktl.)

Data publikacji 23.10.2009

Policjanci z Ostrołęki zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który próbował zrealizować 16 sfałszowanych czeków o wartości 500 euro każdy. Według szacunków w ten sposób oszukał on miejscowe banki na ponad 60 tys. zł. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratora.

Do zatrzymania 28-letniego ostrołęczanina doszło w momencie, gdy ten usiłował zrealizować w jednym z ostrołęckich banków sfałszowane czeki podróżne o wartości 500 euro każdy. Mężczyzna miał przy sobie 16 czeków. Został on zatrzymany przez policjantów z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą ostrołęckiej komendy.

Według ustaleń policjantów mężczyzna zdołał oszukać banki na ponad 60 000 zł. Na sumę tą składa się blisko 8000 euro oraz prawie 40 000 złotych. W trakcie przeszukania mieszkania należącego do 28-latka funkcjonariusze zabezpieczyli 100 czeków podróżnych oraz laptopa, na którym produkował czeki.

Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Materiały ze sprawy zostały przekazane do Prokuratury Rejonowej w Ostrołęce.

Mężczyzna usłyszał dzisiaj zarzuty, między innymi wprowadzania do obrotu podrobionych środków płatniczych. Grozi mu kara  od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP w Radomiu)
 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.07 MB)

Powrót na górę strony