Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskali skradzione samochody warte pół mln zł

Data publikacji 23.10.2009

Policjanci z Gdańska odzyskali 12 pojazdów o łącznej wartości około pół mln zł. Zatrzymali 6 osób trudniących się kradzieżami pojazdów z terenu Niemiec, przerabianiem ich numerów identyfikacyjnych oraz oszustwami. Wstępne ustalenia wskazują na to, że na swoim koncie mają więcej takich kradzieży, a proceder przestępczy uprawiali także na terenie województwa pomorskiego. Za kradzież grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, a za przerobienie numerów identyfikacyjnych do 3 lat.

W środę policjanci z gdańskiej komendy miejskiej pojechali do jednego z gdańskich przedsiębiorstw handlujących samochodami. Mieli podejrzenia, że mogą znajdować się tam kradzione samochody. Kryminalni zabezpieczyli tam samochód z przerobionymi numerami identyfikacyjnymi oraz zatrzymali dwóch jego użytkowników. Policjanci ustalili, że 33-letni Tomasz K. oraz 48-letni Janusz Sz. na swoim koncie mają wiele kradzieży pojazdów na terenie Niemiec, po czym auta legalizowali w urzędach miejskich.

W trakcie pracy nad tą sprawą funkcjonariusze ustalili kolejny adres, gdzie mężczyźni przechowywali kradziony samochód. Na miejscu został zabezpieczony następny samochód oraz zatrzymano jego 21-letniego użytkownika.

W tym samym czasie kryminalni pojechali do Starogardu Gdańskiego. Posiadali oni informację, że na jednej z posesji mogą znajdować się skradzione samochody. Na miejscu policjanci zastali 42-letniego mieszkańca Starogardu, który był w trakcie przerabiania numerów identyfikacyjnych w jednym z samochodów. Na terenie posesji należącej do 42-latka, policjanci zabezpieczyli dwa samochody osobowe, samochód ciężarowy, koparkę oraz dwa motory. Specjalista stwierdził, że numery VIN w tych pojazdach są przerobione.

W trakcie dalszych czynności kryminalni, zapukali do drzwi 25-letniego mieszkańca Tczewa. Na terenie swojej posesji ukrywał samochód oraz dwie naczepy z przerobionymi numerami identyfikacyjnymi. Następnie funkcjonariusze zatrzymali 42-letniego mieszkańca Gdańska, który użytkował samochód sportowy z przerobionymi numerami. Jak ustalono, samochód ten został skradziony w marcu br. na terenie Włoch.

Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Za kradzież grozi do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast przerobienie numerów identyfikacyjnych to czyn zagrożony karą do 3 lat.

(źródło: KWP w Gdańsku)
 

 

 

Powrót na górę strony