Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczyli blisko 2,5 kg amfetaminy

Data publikacji 23.10.2009

Kryminalni z Bydgoszczy skonfiskowali blisko 2,5 kg amfetaminy o wartości ponad 50 tys. zł. Zatrzymany do sprawy 28-letni bydgoszczanin, podejrzany o posiadanie znacznej ilości narkotyków w celu wprowadzenia ich do obrotu, już usłyszał zarzuty. Grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia.

Kryminalni z komendy wojewódzkiej zatrzymali 28-letniego bydgoszczanina podejrzewanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Mężczyzna wpadł wieczorem 21 października br. w Bydgoszczy. Tam operacyjni zatrzymali audi A6, którym kierował. W aucie na siedzeniu pasażera policjanci znaleźli - na początek - 2 woreczki z suszem.

Podejrzewając, że może on posiadać znacznie więcej, kryminalni z psem weszli do mieszkania, które wynajmował. Nos nie zawiódł policyjnego czworonoga, od razu wskazał miejsce gdzie schowane były narkotyki. W szafce w jednym z pomieszczeń kryminalni znaleźli 23 woreczki wypełnione kremowym proszkiem, puszkę z zawartością podobnej substancji, różnego rodzaju tabletki oraz dwie wagi elektroniczne. Cały zabezpieczony towar trafił w ręce ekspertów laboratorium kryminalistycznego, którzy potwierdzili przypuszczenia policjantów. Okazało się, że biały proszek to blisko 2,5 kg amfetaminy, natomiast susz to marihuana o wadze 84 g.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec 28-letniego bydgoszczanina 3 miesiące tymczasowego aresztu. Tylko ze skonfiskowanej amfetaminy, o czarnorynkowej wartości ponad 50 tys. zł, handlarze przygotowaliby do sprzedania co najmniej 2 500 porcji narkotyku.

(źródło: KWP w Bydgoszczy)

Powrót na górę strony