Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

2 tys. działek amfetaminy, 1 tys. sztuk ekstazy

Data publikacji 26.10.2009

Nawet do 8 lat więzienia grozi dwóm mężczyznom, w związku z podejrzeniem o przestępczość narkotykową, zatrzymanym przez policjantów z Kłodzka. Funkcjonariusze przechwycili łącznie blisko 2 tys. porcji amfetaminy i kilka porcji marihuany. Natomiast policjanci z Węgrowa zatrzymali czterech mężczyzn, którzy w samochodzie przewozili prawie 1000 tabletek ekstazy i 75 torebek z ponad 80 gramami amfetaminy. Wszyscy zostali umieszczeni w policyjnym areszcie.

Policjanci z Kłodzka realizując działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Podejrzani to mieszkańcy Dusznik Zdroju, w wieku 17 i 36 lat.

Do zatrzymania doszło na terenie miasta, gdy mężczyźni jechali motorowerem. Okazało się, że jeden z nich miał przy sobie kilka porcji marihuany. Idąc dalej tropem, funkcjonariusze odnaleźli znacznie większe ilości narkotyków. W kilku różnych miejscach zabezpieczyli łącznie blisko 2 tys. porcji amfetaminy, należącej do zatrzymanych.

Podejrzani trafili do policyjnego aresztu. Obecnie funkcjonariusze w dalszym ciągu wyjaśniają szczegółowo okoliczności tej sprawy, w tym skąd mężczyźni mieli narkotyki. Zatrzymanym, za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi teraz kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Obaj oni zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy.

(źródło: KWP we Wrocławiu)

W Drugim przypadku do zatrzymania doszło około 22:30 na terenie Łochowa. Patrolujący okolicę policjanci zatrzymali do kontroli drogowej forda. Czterech mężczyzn, jadących samochodem było dosyć zdenerwowanych kontrolą.

Policjanci przeszukali młodych ludzi i samochód. W ubraniach, pomiędzy siedzeniami i na podłodze samochodu, policjanci znaleźli w sumie 929 sztuk całych i ponad 15 gramów pokruszonych tabletek ekstazy, a także 75 strunowych torebek z amfetaminą. To w tym roku największa ilość narkotyków przechwyconych przez policjantów z Węgrowa.

Prawdopodobnie narkotyki miały zostać rozprowadzone podczas sobotnich dyskotek. Wszystkich czterech, 18-latka, dwóch 19-latków i 21-latka, mieszkańców powiatu wysokomazowieckiego, umieszczono w policyjnym areszcie.

(źródło: KWP w Radomiu)

Powrót na górę strony