Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne zatrzymania w sprawie narkotykowej

Data publikacji 26.10.2009

Zielonogórscy kryminalni zatrzymali kolejne 3 osoby do sprawy zorganizowanej grupy przestępczej, trudniącej się handlem narkotykami. W sumie w tej sprawie zarzuty usłyszały 24 osoby, a 16 z nich zostało już tymczasowo aresztowanych. Sprawa jest rozwojowa.

Sprawa miała swój początek w lutym i marcu br. Wtedy policjanci doprowadzili do aresztowania 8 członków grupy. W wyniku kolejnej realizacji w lipcu aresztowano kolejnych 5 osób. Podczas ostatniej realizacji, policjanci kryminalni i pododdziału antyterrorystycznego, wspólnie z grupą realizacyjną straży granicznej, wkroczyli jednocześnie do 5 mieszkań w Zielonej Górze i ościennych miejscowościach. Zatrzymali również osobowego mercedesa, którym jechali dwaj członkowie grupy. W mercedesie policjanci znaleźli ukryte ponad pół kilograma heroiny o wartości 7,5 tys. euro.

Policjanci rozpracowywali zorganizowaną grupę przestępczą handlującą narkotykami ponad rok. Członkowie grupy sprzedawali narkotyki na terenie województwa lubuskiego. Jak ustalili policjanci przestępcy kupowali duże ilości narkotyków na terenie państw Unii Europejskiej, następnie przewozili do Polski, gdzie podzielone na porcje rozprowadzali poprzez siatkę dilerską.

W trakcie prowadzonego postępowania funkcjonariusze ustalili, że grupa rozprowadziła na rynku co najmniej kilka kilogramów heroiny o wartości ponad miliona zł. Policjanci zabezpieczyli do sprawy prawie kilogram narkotyków, m.in. heroiny, amfetaminy i marihuany. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono 4 samochody osobowe, około 90 tys. zł. w gotówce, 19 telefonów komórkowych, złotą biżuterię i wagi służące m.in. do porcjowania narkotyków.

Zatrzymanym udowodniono wprowadzanie do obrotu narkotyków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, a także udzielenie co najmniej 3,5 kg heroiny. Według Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za te przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat. Sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze.

(źródło: KWP w Gorzowie Wlkp)
 

Powrót na górę strony