Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uderzenie w dilerów narkotykowych

Data publikacji 26.10.2009

5 zatrzymanych i ponad 2 kilogramy narkotyków - to efekt wspólnych działań policjantów z Wrześni, Gniezna i Poznania. Zatrzymanym przedstawiono zarzuty uczestnictwa w obrocie znacznymi ilościami narkotyków. Teraz grozi im kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

W piątek (23.10) policjanci KPP w Gnieźnie zatrzymali do kontroli mercedesa. Nie było to przypadkowe, ponieważ policjanci przypuszczali, że kierowca tego auta może posiadać przy sobie narkotyki. Okazało się, że mężczyzna miał przy sobie 2 woreczki z amfetaminą. Zatrzymany to 39-letni Artur O., mieszkaniec Wrześni.

Funkcjonariusze, przeszukując mieszkanie zatrzymanego, znaleźli ponad 1,5 kilograma narkotyków. Była to marihuana i amfetamina. Oprócz narkotyków zabezpieczono również wagę elektroniczną oraz woreczki strunowe.

Zatrzymanie Artura O. to jeden z wątków śledztwa prowadzonego od kilku tygodni przez kryminalnych z Wrześni. Zaczęło się w ubiegłym tygodniu, kiedy to funkcjonariusze z Miłosławia zatrzymali w czasie blokady osobowe bmw, w którym kierowca miał przewozić narkotyki. Podczas kontroli okazało się, że w pojeździe znajdowała się torba, a w niej kilkadziesiąt porcji marihuany. Kierowca i dwóch jego pasażerów zostali zatrzymani. Byli to mieszkańcy powiatu wrzesińskiego: 18-letni Mateusz M., 27-letni Łukasz S. oraz 31-letni Przemysław W.

Śledczy pracujący nad sprawą ustalili, że zatrzymani w ostatnim czasie przebywali w jednej z posesji na terenie Witkowa, gdzie zajmowali się przygotowywaniem narkotyków do dalszej dystrybucji. W wyniku jej przeszukania, policjanci zabezpieczyli prawie 300 gramów marihuany, ponad 300 gramów amfetaminy, dwie wagi elektroniczne, akcesoria służące do zażywania i porcjowania narkotyków oraz pistolet sygnałowy. Zatrzymany został również właściciel tego mieszkania, 28-letni Oskar D.

W wyniku realizacji sprawy policjanci zabezpieczyli łącznie 1,7 kg marihuany i ponad pół kilograma amfetaminy o czarnorynkowej wartości niemalże 70 tys. złotych.

Zatrzymani rozprowadzali narkotyki przede wszystkim na terenie Wrześni. Przedstawiono im zarzuty uczestnictwa w obrocie znacznymi ilościami narkotyków. Wszyscy dobrze znani byli stróżom prawa również za przestępstwa narkotykowe. Jeden z zatrzymanych przebywał na zwolnieniu warunkowym.

Teraz grozi im nawet do 15 lat pozbawienia wolności.
 

(źródło: KWP w Poznaniu)

Powrót na górę strony