Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Bezpieczne dziecko = spokojni rodzice"

Data publikacji 28.10.2009

Aleksandrowscy policjanci zakończyli spotkania z dziećmi w ramach kampanii prewencyjnej "Bezpieczne dziecko = spokojni rodzice". Wspólnie z mundurowymi w akcji uczestniczyła przedstawicielka WORD-u we Włocławku, Pani Paulina Kamińska, która w ramach akcji „Widoczni na drodze” rozdawała kamizelki odblaskowe pierwszakom. Policjanci odwiedzili wszystkie szkoły w powiecie aleksandrowskim. Odbyli 26 spotkań.

W spotkaniach wzięło udział 530 pierwszaków. Podczas spotkania asp. szt. Janusz Rudnicki i post. Marta Kulpa rozdali dzieciom kolorowanki oraz odblaskowe misie. Dzieci otrzymały również z WORD-u we Włocławku odblaskowe kamizelki. Ponadto mundurowi odwiedzili również 40 zerówkowiczów, 60 uczniów klas II i III oraz 50 przedszkolaków, którzy otrzymały od policjantów świecące misie.

Pierwszaki zostały poinstruowane jak bezpiecznie zachować się na drodze. Policjanci podkreślali ważną rolę elementów odblaskowych noszonych na tornistrach czy ubraniach. Maluchy przypomniały sobie zasady przechodzenia przez przejścia dla pieszych i poruszania się poboczami. Dzieci nauczyły się też krótkiego wierszyka na temat bezpiecznego przejścia przez pasy.

Dzieciaki w podziękowaniu za przedstawienie im powyższej tematyki i prezenty które otrzymały zaśpiewały specjalnie przygotowane piosenki na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Organizatorami kampanii jest Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy wspólnie z Caritas Diecezji Toruńskiej. W naszym powiecie została ona połączona z działaniami WORD- u „Widoczni na drodze”. Głównym celem akcji jest podniesienie poziomu świadomości dzieci szkół podstawowych i ich rodziców, w kwestii zachowania się na drodze.

Apelujemy do rodziców aby pilnowali swoje pociechy i przypominali o zakładaniu kamizelek, dzięki czemu będą bardziej widoczne na drodze i zarazem bezpieczniejsze.

(źródło: KWP w Bydgoszczy)

Powrót na górę strony