Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zagrożenia placówek bankowych

Data publikacji 28.10.2009

Dzisiaj w Gorzowie Wlkp. w KWP odbyło się seminarium pn. „Przeciwdziałanie zagrożeniom placówek bankowych przestępstwami kryminalnym”. Jutro takie samo spotkanie odbędzie się w Zielonej Górze w Komendzie Miejskiej Policji.

Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. zorganizował seminarium pn. „Przeciwdziałanie zagrożeniom placówek bankowych przestępstwami kryminalnymi, zapobieganie sytuacjom kryzysowym”.

Tematami seminarium są: typowe przestępstwa kryminalne – rozbój, rabunek, napad rabunkowy. Skala, źródła i trendy przestępczości. Obrona konieczna i stan wyższej konieczności, sytuacja prawna i prawo do obrony. Ochrona obiektu bankowego, „procedura napadowa” czyli jak postępować w razie i podczas napadu, „procedura po napadzie” czyli co zrobić bezpośrednio po napadzie. Prezentacja broni wykorzystywanej przez Sekcję Policji Antyterrorystycznej oraz przedmiotów przypominających broń mogących służyć do dokonania napadu. Cechy charakterystyczne, różnice. Psychologia dynamiki napadów i porwań. Negocjacje w sytuacjach kryzysowych. Oraz budowanie portretu pamięciowego; podstawowe zasady ustalania i opisu cech zewnętrznych człowieka, ustalanie i opisywanie cech statycznych i dynamicznych. Metody ustalania i odtwarzania wyglądu człowieka.

Spotkanie cieszyło się wielkim zainteresowaniem, czego dowodem było ilość zadawanych pytań przez kadrę kierowniczą banków z terenu województwa lubuskiego. W wykładzie udział wzięło kilkadziesiąt osób. 

Jeszcze jutro będzie można wysłuchać wykładu na temat bezpieczeństwa w bankach w Komendzie Miejskiej Policji w Zielonej Górze przy ul. Partyzantów 40.

(źródło: KWP w Gorzowie Wlkp.)

Powrót na górę strony