Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przerabiał konsole do gier

Data publikacji 29.10.2009

21-letni Bartosz P. przez 8 miesięcy zarabiał na przerabianiu konsoli do gier tak, by mogły odtwarzać pirackie oprogramowania. Ten nielegalny proceder odkryli i jednocześnie przerwali policjanci. 21-latek został zatrzymany, policjanci udowodnili mu przerobienie 44 konsoli. Trwają jednak dalsze czynności w sprawie, nie wykluczone są też kolejne zatrzymania.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ujawnili, że pewien młody człowiek zajmuje się nielegalnym przerabianiem konsoli do gier. Funkcjonariusze zebrali wiele informacji i zgromadzili dowody jednoznacznie świadczące o winie 21-letniego Bartosza P. Wczoraj zatrzymali mężczyznę.

Okazało się, że 21-latek przyjmował od klientów zakupione przez nich oryginalne konsole do gier, a następnie przerabiał je tak, by możliwe było korzystanie z pirackich oprogramowań. Policjanci ustalili, że od stycznia do sierpnia tego roku zrealizował 44 takie „usługi”, przerobił 44 konsole. Mundurowi podczas przeszukania mieszkania zatrzymanego oraz pomieszczeń firmy, w której pracował, zabezpieczyli kilka konsoli, napędów do nich oraz komputery.

Czyn, którego się dopuścił wyczerpał znamiona przestępstwa z art. 287 Kodeksu Karnego, który mówi o tym, że „kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub wyrządzenia innej osobie szkody, bez upoważnienia, wpływa na automatyczne przetwarzanie, gromadzenie lub przesyłanie informacji lub zmienia, usuwa albo wprowadza nowy zapis na komputerowym nośniku informacji podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.”

Bartosz P. usłyszał już zarzut. Policjanci prowadzący sprawę zapowiadają, że nadal trwają ustalenia i czynności, które nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

(źródło: KSP)

Powrót na górę strony