Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próbował przekupić policjantów

Data publikacji 29.10.2009

Policjanci z Poznania zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali dilera. 18-letni mieszkaniec Poznania miał przy sobie kilkadziesiąt przygotowanych do sprzedaży porcji amfetaminy i marihuany oraz kieszonkową elektroniczna wagę. Zdesperowany młodzieniec próbował wręczyć policjantom 5 tys. łapówki, aby puścili go wolno. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Kryminalni z KWP w Poznaniu zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej od kilu tygodni obserwowali 18-letniego Szymona W. z Poznaniaka, który miał sprzedawać narkotyki. Już wcześniej nastolatek pojawił się w kartotekach policyjnych właśnie w obszarze przestępczości narkotykowej. Śledczy byli przekonani, że młodzieniec dalej się w tej materii obraca. Nie mylili się.

Zasadzka została przygotowana na wtorkowe popołudnie. Policjanci czekali na 18-latka w pobliżu jego domu. Kiedy się pojawił natychmiast został zatrzymany. Próbował uciekać, wyrywał się funkcjonariuszom - założono mu kajdanki. Miał przy sobie kilkadziesiąt przygotowanych do sprzedaży, po porcjowanych działek amfetaminy, kilkadziesiąt gramów marihuany, elektroniczną wagę, kilka telefonów komórkowych i gotówkę.

W trakcie zatrzymania, nastolatek widząc, że to koniec jego przestępczej działalności próbował wręczyć policjantom 5 tys. zł. łapówki, aby ci puścili go wolno. Tym sposobem do zarzutu posiadania narkotyków dojdzie jeszcze próba skorumpowania funkcjonariuszy, za co grozi kara do 8 lat więzienia.

(źródło: KWP w Poznaniu)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 4.31 MB)

Powrót na górę strony