Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uwolniono porwaną kobietę, zatrzymano sprawcę

Data publikacji 29.10.2009

Uwolnieniem kobiety i zatrzymaniem sprawcy zakończyła się policyjna akcja poszukiwawcza 32-letniej mieszkanki okolic Sieradza. Jak wynikało z dotychczasowych ustaleń, 28 października br. krótko po północy, porwał ją jej mąż, z którym była w separacji. Wczoraj wieczorem policjanci zatrzymali podejrzanego i uwolnili kobietę.

Kiedy kobieta wyszła z pracy, na parkingu czekał na nią mąż, z którym aktualnie żyje w separacji. Mężczyzna pod pretekstem podpisania jakiegoś dokumentu zaprosił ją do ich samochodu. Kiedy kobieta próbowała wysiąść z auta, mężczyzna uniemożliwił jej to. Po szarpaninie udało jej się wydostać na zewnątrz, jednak mąż , mimo interwencji kolegi żony, siłą wciągnął ją do samochodu i odjechał w kierunku pobliskiego osiedla mieszkaniowego.

We wrześniu 2009 r. 32-latka złożyła zawiadomienie o znęcaniu się nad nią przez męża. Po przedstawieniu zarzutów Prokurator Rejonowy w Sieradzu zastosował wobec 45-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji a także zakazu zbliżania się do żony. Natychmiast po sygnale rozpoczęto akcję poszukiwawczą, w którą zaangażowano policyjne śmigłowce.

Po godzinie 20.00 policjanci otrzymali sygnał o porzuceniu poszukiwanego pojazdu we wsi w gminie Brąszewice. W aucie znajdowała się uprowadzona kobieta. Po tym jak sprawca oddalił się od auta ofiara zdołała skontaktować się telefonicznie z rodziną a ta przekazała informację policji. Funkcjonariusze zatrzymali 45-letniego podejrzewanego. Trwają czynności procesowe w tej sprawie.

(źródło: KWP w Łodzi)

Powrót na górę strony