Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny zatrzymany z grupy przestępczej

Data publikacji 29.10.2009

Policjanci zatrzymali 25-letniego mieszkańca Białegostoku podejrzanego o udział w zorganizowanej grupie przestępczej trudniącej się obrotem narkotykami, stręczycielstwem i czerpaniem korzyści z nierządu. Nielegalny proceder, którym trudniła się grupa mógł trwać od ok. 1,5 roku. Narkotyki sprowadzane były z zachodu Europy i dalej trafiały za wschodnią granicę.

Wczoraj rano policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, przy wsparciu antyterrorystów, wkroczyli na jedną z białostockich posesji. Z informacji jakie posiadali wynikało, że wśród pracujących przy budowie domu robotników może być mężczyzna zamieszany w przestępczą działalność. Ich przypuszczenia potwierdziły się. Funkcjonariusze zatrzymali 25 - letniego mieszkańca Białegostoku, który podejrzewany jest o udział w grupie przestępczej trudniącej się obrotem narkotykami, stręczycielstwem i czerpaniem korzyści z prostytucji. Jest to już kolejna osoba zatrzymana do tej sprawy. Wcześniej w ręce kryminalnych wpadli inni członkowie grupy, spośród których ośmiu zostało tymczasowo aresztowanych.

Z policyjnych ustaleń wynika, że nielegalny proceder, którym trudnili się przestępcy mógł trwać od około 1.5 roku. Narkotyki sprowadzane były z zachodu Europy i dalej trafiały za wschodnią granicę. Przez ręce przestępców mogło przejść około 100 kilogramów przede wszystkim marihuany i amfetaminy.

Jeszcze dzisiaj 25-latek zostanie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Białymstoku, która nadzoruje postępowanie nad sprawą.

(źródło: KWP w Białymstoku)
 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.77 MB)

Powrót na górę strony