Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana plantacja konopi

Data publikacji 30.10.2009

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego na podstawie uzyskanej wcześniej informacji dotarli do wsi w powiecie tomaszowskim, gdzie ujawnili plantację konopi indyjskich. W specjalnie przystosowanych do uprawy pomieszczeniach zabezpieczono 172 krzewy. Funkcjonariusze zatrzymali 50-letniego właściciela posesji. W sprawę zaangażowano tomaszowskich policjantów.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego na terenie gospodarstwa w jednej ze wsi w gminie Czerniewice, w powiecie tomaszowskim, w budynku gospodarczym ujawnili plantację konopi indyjskich. Pomieszczenia były specjalnie przystosowane do uprawy. Zostały wyposażone w lampy, wentylatory, grzejniki i klimatyzatory.

Funkcjonariusze zabezpieczyli172 krzewy, z których można uzyskać znaczne ilości środków odurzających. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń nielegalny proceder produkcji środków odurzających mógł trwać od grudnia 2008 roku. Policjanci dotarli do właściciela posesji zamieszkałego w Łodzi. 50-latek usłyszał już zarzuty produkcji znacznych ilości narkotyków za co grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

Na poczet grożących kar u mężczyzny zabezpieczono ponad 8.000 złotych gotówki oraz samochód mitsubishi pajero.

Decyzją prokuratury 50-latek podpisywał będzie listę osób dozorowanych. Zastosowano wobec niego również poręczenie majątkowe i wydano zakaz opuszczania kraju.

(źródło: KWP w Łodzi)

 

Powrót na górę strony