Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczyli płyty z nielegalnymi filmami i programami

Data publikacji 30.10.2009

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zabezpieczyli ponad 400 płyt CD i DVD z nielegalnymi kopiami utworów multimedialnych oraz nielegalnie skopiowane programy komputerowe o wartości około 30 tys. zł. Filmy w sprzedaży internetowej oferowała 25-letnia kobieta. Za niezgodne z prawem rozpowszechnianie filmów grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku oraz z gdańskiej komendy miejskiej w środę w jednym z mieszkań na terenie Oliwy zabezpieczyli 432 sztuki płyt CD i DVD zawierających nielegalne kopie utworów multimedialnych, w tym filmy oraz nielegalnie skopiowane programy komputerowe o łącznej wartości około 30 tys. zł. Policjanci zabezpieczyli także dysk twardy komputera.

Jak ustalili pracujący nad sprawą śledczy 25-letnia gdańszczanka za pośrednictwem Internetu oferowała do sprzedaży wysyłkowej nielegalnie skopiowane na płytach DVD filmy. Produkcje były w cenie od 10 do 15 zł za sztukę.

Za niezgodne z prawem rozpowszechnianie filmów grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Jeżeli jest to stałym źródłem dochodu sprawcy sankcja wzrasta do lat 3. Natomiast za uzyskanie cudzego programu komputerowego bez zgody osoby uprawnionej w celu osiągnięcia korzyści majątkowej grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

(źródło: KWP w Gdańsku)
 

Powrót na górę strony