Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie sytuacji na drogach: 30-31.10.2009 r.

Data publikacji 01.11.2009

Podczas dwóch pierwszych dni świątecznego weekendu doszło do 220 wypadków drogowych, w których zginęło 27 osób, a 285 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 830 nietrzeźwych kierujących. Porównując te liczby z danymi z piątku i soboty w analogicznym okresie 2008 r., możemy powiedzieć, że w tym roku jest znacznie bezpieczniej: zanotowaliśmy o 114 mniej wypadków i o 136 mniej rannych.

Piątek
W miejscowości Ścieki w woj. łódzkim zginęły dwie osoby, a dwie zostały ciężko ranne po tym jak samochód, którym podróżowały uderzył w drzewo. Kierujący mercedesem busem, jadąc w kierunku Łodzi, stracił panowanie nad pojazdem. Następnie zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Kierowca busa i siedzący z przodu pasażer ponieśli śmierć na miejscu. Pozostali dwaj pasażerowie są ranni, ich stan jest ciężki.

W Jastrzębcu niedaleko Gorzowa Wielkopolskiego w wypadku drogowym zginęła jedna osoba. Kierowca fiata seicento z nieustalonej jeszcze przyczyny zjechał na przeciwny pas wprost przed nadjeżdżającą ciężarówkę, z którą zderzył się czołowo. Zginął na miejscu.

Sobota

Około godziny 1.30 w nocy policjanci z Lubania otrzymali informację, że kierowca TIR-a, który tankował na jednej z okolicznych stacji paliw, prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Funkcjonariusze policji i straży granicznej szybko zlokalizowali pojazd. Zatrzymali go do kontroli w okolicach miejscowości Jałowiec. Kierowcą TIR-a okazał się 55-letni obywatel Rumunii. Podczas kontroli wyraźnie było czuć od niego alkohol. Przeprowadzone badanie wykazało u mężczyzny blisko 2 promile alkoholu. Kierowca został zatrzymany, a samochód zabezpieczono na parkingu. Przypomnijmy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat więzienia.
Nieopodal poznańskiego cmentarza na Miłostowie auto wjechało pod tramwaj. Do wypadku doszło po tym, jak kierująca czerwonym fiatem kobieta skręcając nie zauważyła, że z jej lewej strony nadjeżdża tramwaj. Tramwaj nie był w stanie wyhamować, uderzył w samochód i przesunął go kilkadziesiąt metrów po torach. W samochodzie – oprócz kierowcy – jechały jeszcze dwie osoby (w tym kilkuletnie dziecko w foteliku). Wszyscy trafili do szpitala. Ich stan jest stabilny. Do wypadku doszło na jednej z głównych dróg prowadzących do największego w Poznaniu cmentarza na Miłostowie. Zderzenie auta z tramwajem spowodowało korki oraz wstrzymanie ruchu tramwajów. Po godzinie odblokowano tory.

Apelujemy o ostrożną jazdę, szczególnie w okolicach cmentarzy, o niewsiadanie za kółko nawet po niewielkiej ilości alkoholu, o zdrowy rozsądek podczas podróży, a także o stosowanie się do znaków drogowych.

 

Zestawienie dwóch dni świątecznego weekendu: piątek - sobota (30-31.10.2009)

dzień wypadki
ofiary śmiertelne ranni nietrzeźwi kierujący
piątek (30.10) 113 15 113 365
sobota (31.10)
118 12 172 465
Razem: 220
27
285 830

 

Podsumowanie dwóch dni świątecznego weekendu w 2008 roku

Powrót na górę strony