Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbierali auta na części

Data publikacji 02.11.2009

Policjanci z Mierzyna zatrzymali 39 – letniego Pawła G. oraz jego 19 – letniego syna Damiana, którzy przechowywali, a następnie rozmontowywali kradzione auta. Za paserstwo grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Zarówno ojciec jak i syn podpisywać będą listę osób dozorowanych.

Dyżurny Komisariatu Policji w Mierzynie został powiadomiony o kradzieży samochodu m-ki Ford Galaxy w Przecławiu. Kryminalni z Mierzyna zbierając materiały trafili na ślad samochodowej dziupli w gminie Dobra Szczecińska.

Gdy weszli na teren posesji, w garażu znaleźli całkowicie zdemontowanego forda galaxy. Wewnątrz kanału znajdowało się 15 jednostek komputerów pokładowych z samochodów niemieckich marek oraz 2 sztuki niemieckich tablic rejestracyjnych utraconych we wrześniu na terenie strefy Schengen. Ponadto w garażu oraz w pomieszczeniach gospodarczych kryminalni znaleźli akcesoria od samochodów - m.in. volkswagena passata, golfa i transportera. Zdemontowane części - lampy samochodowe, lusterka, koła, tablice rejestracyjne i drzwi pochodziły ze skradzionych samochodów.

Zabezpieczone przedmioty trafiły do policyjnego depozytu, a mężczyźni do aresztu. Jak ustalili kryminalni, niektóre z pojazdów skradzione zostały jakiś czas temu na terenie strefy Schengen, inne zaś w naszym kraju.

Ojcu i synowi przedstawiono zarzut paserstwa, za co grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Wobec obu mężczyzn zastosowano policyjny dozór.

(źródło: KWP w Szczecinie)
 

Powrót na górę strony