Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Handlowali narkotykami i substancjami psychotropowymi

Data publikacji 03.11.2009

Policjanci z CBŚ wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Lesznie zatrzymali grupę osób podejrzaną o udział w obrocie środkami odurzającymi oraz substancjami psychotropowymi. Funkcjonariusze zabezpieczyli 18 kg marihuany o wartości rynkowej ponad pół mln zł. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego z Wrocławia wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Lesznie, na terenie województwa dolnośląskiego i wielkopolskiego zatrzymali pięć młodych osób. Są oni podejrzani o udział w obrocie środkami odurzającymi i substancjami psychotropowymi w znacznych ilościach. Policjanci zabezpieczyli łącznie blisko 18 kilogramów marihuany o wartości rynkowej ponad pół miliona złotych, które przygotowane były już do wprowadzenia do obrotu.

Jak ustalili funkcjonariusze grupa handlowała środkami odurzającymi między innymi na terenie Leszna i miejscowości przyległych od co najmniej 2008 roku.

Decyzją sądu czterej zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani, piąty podpisywał będzie listę osób dozorowanych. Za wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających, młodym ludziom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze wykonują czynności pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Lesznie, która prowadzi w tej sprawie śledztwo. Sprawa jest rozwojowa.

(źródło: KWP we Wrocławiu)


 

Powrót na górę strony