Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad 1,6 kg marihuany w piwnicy i altance

Data publikacji 03.11.2009

Ponad 1,6 kg marihuany o czarnorynkowej wartości około 30 tys. złotych zabezpieczyli wczoraj policjanci u 22-letniego mieszkańca Puław. Reklamówkę z suszem konopi indyjskich policjanci znaleźli ukrytą w korytarzu piwnicy. Kolejną porcję narkotyku ujawnili w domku letniskowym za Puławami, gdzie suszyło się ponad kilogram tego narkotyku. Za uprawę i posiadanie narkotyków w znacznych ilościach mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Puławscy policjanci weszli wczoraj do jednego z mieszkań w Puławach. Z posiadanych informacji wynikało, że młody mężczyzna posiada środki odurzające. Policjanci przeszukali mieszkanie oraz piwnicę zajmowaną przez 22-latka. Tam jednak nie odnaleźli narkotyków. Jak się okazało chwilę później, młody mężczyzna schował je w korytarzu piwnicy sądząc, że tam nikt nie będzie szukał.

Policjanci ujawnili skrzętnie schowaną reklamówkę z suszem marihuany. Pakunek ważył blisko pół kilograma. Ujawniony susz zbadano testerem, który potwierdził, że jest to marihuana. Następnie z zatrzymanym 22-letnim Mateuszem G. policjanci udali się do pobliskiej miejscowości. Tam w domku letniskowym ujawnili suszące się krzaki konopi oraz dwie reklamówki z suszem. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 1,6 kilograma suszu marihuany. Wstępnie ustalono, że jej czarnorynkowa wartość to około 32 tys. złotych. Mężczyzna przyznał się, że konopie sam wyhodował na posesji. Mieszkaniec Puław trafił do policyjnego aresztu.

Za uprawę i posiadanie narkotyków w znacznych ilościach mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Jak mówią policjanci pracujący nad sprawą ma ona charakter rozwojowy. Funkcjonariusze będą sprawdzali czy 22-latek nie zajmował się także wprowadzaniem narkotyków do obrotu.

(źródło: KWP w Lublinie)

Powrót na górę strony