Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policja ujęła "Samarę" z grupy "Belmondziaka"

Data publikacji 03.11.2009

Stołeczni policjanci zatrzymali w Twierdzy Modlin 20-letniego Mariusza W. ps. Samara. Mężczyzna usłyszał 6 zarzutów m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym. W mieszkaniu policjanci znaleźli narkotyki, broń gazową i zabezpieczyli na poczet przyszłych kar 500 złotych. Może mu grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

„Samarę” namierzyli policjanci z terroru kryminalnego i zabójstw KSP. Zorganizowali zasadzkę na jednej z posesji w Twierdzy Modlin. Gdy mieli pewność, że 20-letni Mariusz W. jest w domu, przystąpili do realizacji. Wcześnie rano weszli do domu „Samary”. Mężczyzna był kompletnie zaskoczony i próbował stawiać opór – szybko został jednak obezwładniony i zakuty w kajdanki. W trakcie przeszukania policjanci znaleźli ukrytą za szafą amfetaminę i pistolet gazowy, a na poczet przyszłych kar zabezpieczyli 500 złotych, które miał przy sobie. Następnie został przewieziony do komendy stołecznej Policji.

„Samara” usłyszał 6 zarzutów: udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym dowodzonej przez „Belmondziaka”, handel i posiadanie znacznej ilości narkotyków, użycie w bójce niebezpiecznego narzędzia i wywieranie wpływu na świadka. Te same zarzuty usłyszeli przebywający w aresztach jego wspólnicy 28-latkowie Łukasz J. ps. „Hitler” i Sławomir Z. ps. „Misiek”.

Mariusz W. jest dobrze znany stołecznym policjantom. W maju br. opuścił zakład karny, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności za wymuszenie rozbójnicze. Sąd na wniosek prokuratury aresztował „Samarę” na 3 miesiące. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy. Jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie.

(źródło: KSP)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.61 MB)

Powrót na górę strony