Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradzione części sprzedawał w Internecie

Data publikacji 03.11.2009

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi zlikwidowali dziuplę samochodową zlokalizowaną w ciągu garaży na terenie Łasku. W dziupli znaleziono części skradzionych, rozmontowanych i pociętych samochodów różnych marek. Zatrzymano 25-letniego najemcę garaży. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Monitorując Internet policjanci natrafili na aukcję dotyczącą sprzedaży części ze skradzionego samochodu KIA sportage. Idąc tym tropem funkcjonariusze dotarli na ul.Pułaskiego w Łasku, gdzie znajdował się ciąg garaży. Pięć z nich wynajmował 25-letni mieszkaniec Łasku. W garażach jak się okazało, znajdowały się elementy i podzespoły ze skradzionego 14 lipca 2009 r. w Łodzi samochodu KIA Sportage. Zabezpieczono tam narzędzia, palnik gazowy i spawarkę elektryczną, które służyły do cięcia pojazdów. Ponadto, w wynajmowanych pomieszczeniach, stróże prawa znaleźli części samochodów volkswagen polo, audi A8, BMW oraz range rover. Elementy co najmniej sześciu samochodów zabezpieczono w celu ich identyfikacji.

Policjanci przypuszczają, że przestępczy proceder trwał od czerwca 2009 r.

Najemca garaży został zatrzymany. 25-latek odpowie między innymi za kradzież samochodu. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Zobacz: Jak bezpiecznie kupować w sieci? >>

(źródło: KWP w Łodzi)
 

Powrót na górę strony