Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczyli tabletki ekstazy i marihuanę

Data publikacji 04.11.2009

Policjanci Centralnego Biura Śledczego na drodze krajowej nr 7 zatrzymali do kontroli fiata tipo. Przy 23-letnim kierowcy znaleźli 1000 tabletek ekstazy. W jego miejscu zamieszkania zabezpieczyli 100 kolejnych tabletek oraz marihuanę. Funkcjonariusze zatrzymali także 19-letniego współlokatora. Obu mężczyznom przedstawiono zarzuty usiłowania wprowadzenia do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego rozpracowywali grupę osób, która na terenie Pasłęka i powiatu elbląskiego miała wprowadzać do obrotu znaczne ilości tabletek ekstazy i marihuany. Funkcjonariusze zbierali informacje dotyczące osób, które mogą brać udział w tym przestępczym procederze. Gdy mieli już wystarczający materiał dowodowy przystąpili do realizacji.

W poniedziałek rano na krajowej siódemce policjanci zatrzymali kierującego fiatem tipo. 23-letni mieszkaniec gminy Pasłęk w bieliźnie osobistej ukrył 1000 tabletek ekstazy. Funkcjonariusze przeszukali także jego miejsce zamieszkania. Tam zabezpieczyli 100 kolejnych tabletek ekstazy i 170 gram marihuany. W ręce policjantów trafił także 19-letni współlokator.

Obaj mężczyźni, którzy byli już karani za przestępstwa narkotykowe, usłyszeli zarzuty usiłowania wprowadzenia do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Dodatkowo 23-letni Piotr S. usłyszy zarzut udziału w obrocie narkotykami. Zarówno Piotrowi S. jak i Marcinowi M. grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci nad pracują nad tą sprawą i nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

(źródło: KWP w Olsztynie)

Powrót na górę strony