Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymali poszukiwanego

Data publikacji 04.11.2009

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie zatrzymali 55-latka poszukiwanego nakazem doprowadzenia do Zakładu Karnego w Cieszynie. Marek S. ma do odbycia resztę kary 12 lat pozbawienia wolności za zabójstwo. Mężczyzna był też poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Olsztynie do trzech spraw wyłudzeń kredytów.

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie na początku października br. przejęli sprawę poszukiwań Marka S. Za 55-letnim mieszkańcem Cieszyna został wydany nakaz doprowadzenia do tamtejszego zakładu karnego. Mężczyzna miał do odbycia resztę kary 12 lat pozbawienia wolności za zabójstwo. Do zdarzenia doszło w nocy 16 września 1998 roku w jednym z mieszkań w Olsztynie. Marek S. udusił wówczas mężczyznę. 55-latek był również poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Olsztynie do trzech spraw wyłudzeń kredytów gotówkowych.

Policjanci zajmujący się poszukiwaniami 55-latka ustalili, że mężczyzna przed dwoma miesiącami zamieszkał w Olsztynie. Z zebranych przez funkcjonariuszy informacji wynikało, ze Marek S. w najbliższych dniach miał wyjechać za granicę. Wczoraj kilka minut po godzinie 9.00 policjanci pokrzyżowali plany mieszkańca Cieszyna. Na ulicy Dworcowej zatrzymali poszukiwanego. Mężczyzna był kompletnie zaskoczony, twierdził, że policjanci go z kimś pomylili. Jednak funkcjonariusze mieli pewność, z kim mają do czynienia. Marek S. już trafił do aresztu śledczego.

(źródło: KWP w Olsztynie)

 

Powrót na górę strony