Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalne filmy, gry i oprogramowanie

Data publikacji 04.11.2009

Ponad 2200 płyt z nielegalnymi filmami, grami i pirackim oprogramowaniem zabezpieczyli wczoraj policjanci z Grójca. Nielegalne płyty zabezpieczono w mieszkaniu i w samochodzie należącym do 33-letniego mężczyzny. Policjanci szacują straty na około 250 tys. zł. Zatrzymanemu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą wspólnie z kryminalnymi z grójeckiej komendy w mieszkaniu i w samochodzie należącym do 33-letniego mieszkańca Grójca zabezpieczyli 2200 płyt CD, 10 sztuk pamięci przenośnych oraz 2 dyski z nielegalnymi filmami. Funkcjonariusze znaleźli również 55 płyt z pirackimi grami komputerowymi oraz 9 nielegalnych oprogramowań. Wszystkie rzeczy znajdowały się w mieszkaniu oraz w samochodzie 33-latka.

Jest to rekordowa ilość nielegalnych płyt jaką w ostatnim czasie zabezpieczyli grójeccy policjanci. Według wstępnych szacunków funkcjonariuszy zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej mężczyzna swoją nielegalną działalnością naraził firmy na straty sięgające blisko 250 tysięcy złotych. 33-latkowi grozi do 2 lat pozbawienia wolności.
Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z grójeckiej dochodzeniówki.

(źródło: KWP w Radomiu)

Powrót na górę strony