Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano 10 członków grupy przestępczej

Data publikacji 05.11.2009

Policjanci z Kielc zatrzymali 10 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Grupa ta w latach 2000-2003, w woj. świętokrzyskim, mazowieckim i łódzkim, dopuściła się szeregu rozbojów, napadów rabunkowych, włamań, kradzieży, wymuszeń okupów a także zabójstwa. Zatrzymanym mogą grozić kary nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego oraz Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach od dłuższego czasu pracowali nad wyjaśnieniem przestępstw zaistniałych we wcześniejszych latach. Wczoraj doszło do sfinalizowania ich pracy.

W działaniach udział wzięło przeszło 100 funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach oraz Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Wsparcia kolegom udzielili również policjanci sekcji antyterrorystycznej. Funkcjonariusze weszli jednocześnie do kilku mieszkań i na teren posesji, gdzie zatrzymali 10 osób w wieku od 28 do 52 lat, mieszkańców woj. świętokrzyskiego, łódzkiego i mazowieckiego. Sprawcy byli kompletnie zaskoczeni.

Zatrzymani podejrzani są o rozboje, napady rabunkowe, włamania, kradzieże oraz wymuszenia okupów, a także dokonanie zabójstwa. Wszyscy zostali doprowadzeni do Prokuratury. Mogą im grozić kary nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

(źródło: KWP w Kielcach)
 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.61 MB)

Powrót na górę strony