Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca napadu na bank zatrzymany

Data publikacji 06.11.2009

Podejrzanego o napad na placówkę bankową, 17-letniego Dariusza S., zatrzymali kilkanaście godzin po zdarzeniu policjanci z komisariatu w Górze Kalwarii wspólnie z funkcjonariuszami stołecznego wydziału do walki z terrorem kryminalnym. Wraz z 17-latkiem wpadli również jego ojciec i kolega. Policjanci wyjaśniają teraz, jaki udział w napadzie miał kolega Dariusza S. Wiadomo, że ojciec został zatrzymany za nielegalne posiadanie broni, którą nastolatek sterroryzował pracowników banku. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.

Do zdarzenia doszło wczoraj o 10.40 w Górze Kalwarii. Sprawca przedmiotem przypominającym broń palną sterroryzował pracowników placówki bankowej i zażądał wydania pieniędzy. Oddał jeden strzał w powietrze i uciekł ze zrabowaną gotówką .

Policjanci z komisariatu w Górze Kalwarii i piaseczyńscy kryminalni bardzo dokładnie przeanalizowali materiał zgromadzony w tej sprawie. Przeprowadzono oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczono ślady i przesłuchano świadków. Sporządzono bardzo dokładny portret pamięciowy poszukiwanego. Wiadomo było, że jest to młody człowiek w wieku do 20 lat, wzrostu około 170 cm, średniej budowy ciała. Podczas napadu był ubrany w brązową bluzę dresową z kapturem, niebieskie spodnie, na głowie miał kominiarkę. Informacje te okazały się niezwykle pomocne.

Funkcjonariusze z komisariatu potrzebowali zaledwie kilkunastu godzin, aby namierzyć sprawcę napadu i jego kolegę. Najpierw wpadł kolega 17-latka. Po godzinie policjanci z komisariatu w Górze Kalwarii zatrzymali 17-letniego Dariusz S. Początkowo nastolatek nie przyznawał się do niczego. Zmienił wersję dopiero, gdy policjanci poinformowali go o zabezpieczonych dowodach. Przyznał się, że zaplanował ten napad, bo potrzebował pieniędzy.

Policjanci zatrzymali również ojca chłopaka, który w czasie przeszukania domu, dobrowolnie wydał funkcjonariuszom broń gazową, która była użyta do napadu na bank. Jak się okazało, mężczyzna nie miał pozwolenia na broń, posiadał ją nielegalnie. Twierdził, że kupił broń do odstraszania szpaków z sadu.

Mężczyźni zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Teraz policjanci wyjaśniają, jaki był udział w tej sprawie kolegi zatrzymanego Dariusza S. Prawdopodobnie już dziś 17-latek usłyszy zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, a jego ojciec będzie odpowiadał za nielegalne posiadanie broni. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.

(źródło: KSP)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.24 MB)

Powrót na górę strony