Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali „Tyburka”

Data publikacji 08.11.2009

Policjanci CBŚ zatrzymali w Wielkopolsce poszukiwanego od 1999 roku Andrzeja T. ps. „Tyburek”. Mężczyzna podejrzany jest o dokonanie zabójstw z użyciem broni palnej. Za popełnione czyny grozi mu nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.

W celu odnalezienia i zatrzymania właśnie tego mężczyzny, ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości Centralne Biuro Śledcze KGP utworzyło specjalną grupę poszukiwawczą. Przez rok badali oni każdy trop, analizowali każdą informację mogącą naprowadzić ich na ślad poszukiwanego. Cierpliwość żmudna praca opłaciły się.

Dziś w godzinach wczesnopopołudniowych policjanci zatrzymali poszukiwanego na jednej z dróg dojazdowych do Poznania. Gdy mężczyzna zatrzymał pojazd, funkcjonariusze dobiegli do niego i obezwładnili. Cała akcja była przygotowywana niezwykle starannie, ponieważ mężczyzna mógł być uzbrojony. Zatrzymany nie stawiał oporu. Był całkowicie zaskoczony

Andrzej T. od dziesięciu lat był poszukiwany m.in. w związku z zabójstwem pięciu mężczyzn w restauracji Gama na warszawskiej Woli. Podejrzewa się, że śmierć tych osób miała związek z porachunkami wewnątrz przestępczego półświatka. „Tyburek” jest także podejrzany o zabójstwo policjanta interweniującego po strzelaninie w jednym z mazurskich lokali. 17 sierpnia 2002 r. w Mikołajkach oddał kilkanaście strzałów do domniemanego członka konkurencyjnej grupy przestępczej. Strzelającego usiłował zatrzymać policjant. Zginął od rany postrzałowej.

Ukrywający się „Tyburek” starał się zmienić swój wygląd zewnętrzny. Zmienił fryzurę, usunął tatuaże. Posługiwał się fałszywymi dokumentami. Policjanci podejrzewają, że większość czasu „Tyburek” spędzał w Niemczech.

Zatrzymany mężczyzna został przewieziony do Warszawy, gdzie zostanie przesłuchany. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 4.91 MB)

Powrót na górę strony