Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudzili kredyty na 1 milion złotych

Data publikacji 09.11.2009

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o liczne wyłudzenia kredytów bankowych na podstawie sfałszowanych dokumentów. Sprawcy oszukali w ten sposób kilka banków na terenie całego woj. pomorskiego. Zebrane przez funkcjonariuszy materiały wskazują, że oszuści przez ok. 3 lata wyłudzili kredyty na kwotę ponad miliona zł. Sprawa jest rozwojowa.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 32 i 45 lat, którzy wyłudzili kilkanaście kredytów w bankach na terenie Gdańska oraz całego woj. pomorskiego. Zatrzymani, na bazie legalnie prowadzonych firm na terenie Trójmiasta, wystawiali podrobione dokumenty o zatrudnieniu i zarobkach. Fałszywe dokumenty służyły do wyłudzania kredytów gotówkowych i samochodowych. Zakupiony w ten sposób sprzęt RTV i AGD oraz samochody i nieruchomości przeznaczali na własny użytek lub sprzedawali. Intensywne dochodzenie pozwoliło ustalić potencjalnego organizatora przestępczego procederu - 45-letniego mieszkańca Gdańska, który zajmował się wyszukiwaniem tzw. "słupów", oraz nadzorował wszystkie sprawy z tym związane.

Policjanci w trakcie przeszukań mieszkań zabezpieczyli liczne dokumenty dotyczące przestępczej działalności - laptopy, komputery i telefony komórkowe. Zabezpieczono także samochód jednego z zatrzymanych - wartości około 80 tys. zł.

Wobec 45-latka sąd zastosował areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy, natomiast wobec jego 32-letniego kompana – dozór policji.

Sprawa jest rozwojowa, policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań. Według ustaleń funkcjonariuszy grupa wyłudzająca kredyty może liczyć nawet kilkanaście osób.

Za te przestępstwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP w Gdańsku)
 

Powrót na górę strony