Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni sutenerzy w rękach stołecznych kryminalnych

Data publikacji 09.11.2009

Na swoim koncie mają wymuszenia rozbójnicze i czerpanie korzyści z nierządu. 27-letni Łukasz W. oraz 36-letni Arkadiusz J., powiązani z grupą "Salaputa" oraz zatrzymanego niedawno "Belmondziaka", zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy wydziału kryminalnego KSP. Prokurator przedstawił obu mężczyznom szereg zarzutów wymuszeń rozbójniczych na szkodę prostytutek, pracujących w okolicach Warszawy. Sąd zdecyduje, czy zatrzymani trafią do aresztu.

Kolejnego uderzenia w członków grupy przestępczej, wyłudzającej haracze od prostytutek z okolic Warszawy dokonali funkcjonariusze wydziału kryminalnego KSP. Dzięki pracy operacyjnej i śledztwa prowadzonego przez prokuraturę okręgową, ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy działali w międzynarodowej grupie przestępczej, zajmującej się m.in. czerpaniem korzyści z nierządu, wymuszeniami rozbójniczymi czy handlem ludźmi.

Najpierw w Markach został zatrzymany 36-letni Arkadiusz J. Następnego dnia na ulicy Radzymińskiej w Warszawie wpadł 27-letni Łukasz W. Obaj w ciągu ostatnich kilku miesięcy zajmowali się m.in. wymuszeniami rozbójniczymi dokonywanymi na prostytutkach, pracujących na trasach w okolicach Warszawy.

Mężczyźni dołączyli do zatrzymanych do tej pory przez wydział kryminalny kilkudziesięciu osób powiązanych z grupami "Salaputa" oraz "Belmondziaka".

Prokurator przedstawił obu zatrzymanym szereg zarzutów wymuszeń rozbójniczych. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Dziś sąd rozpatrzy wniosek o ich tymczasowe aresztowanie.

Policjanci wydziału kryminalnego nie wykluczają dalszych zatrzymań. 

(źródło: KSP)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.76 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony