Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymanie pseudokibiców

Data publikacji 10.11.2009

Zachodniopomorscy policjanci wspólnie z prokuraturą zatrzymali 4 osoby, które podczas meczu siatkówki pomiędzy Morzem Szczecin a GPTS Gorzów napadły przyjezdnych kibiców. Zatrzymanie było możliwe m.in. dzięki nagraniom.

Dziesiątego października br. w Szczecinie na hali sportowej przy ul. Wąskiej rozgrywano mecz siatkówki o mistrzostwo I ligi Morza Szczecin z GPTS Gorzów. W trakcie trwania pojedynku w pewnym momencie na trybunach pojawiła się grupa około dziesięciu osób, która zaatakowała zachowujących się spokojnie przyjezdnych kibiców z Gorzowa. Wśród gorzowian byli m.in. bardzo młodzi sympatycy siatkówki.

Kibice GPTS byli ubrani w koszulki w barwach swojej drużyny. Napastnicy siłą zmusili ich do zdjęcia barw klubowych. Na hali obecni byli dziennikarze, którzy nagrali całe zajście. O zdarzeniu została powiadomiona Policja. Funkcjonariusze wspólnie z prokuraturą wszczęli w tej sprawie postępowanie.

Policjanci na podstawie własnych ustaleń oraz nagrań telewizyjnych wytypowali osoby odpowiedzialne za całe zajście. Wczoraj rano funkcjonariusze zatrzymali w domach czterech najbardziej agresywnych kibiców, którzy zaatakowali gorzowian. Mężczyźni nie stawiali oporu i byli całkowicie zaskoczeni wizytą policjantów. .

Po zatrzymaniu przewieziono ich do komendy, gdzie rozpoczęto przesłuchania. Wszyscy z zatrzymanych zgodnie oświadczyli, że byli obecni na SDS-ie w trakcie zajścia. .

Trzem z zatrzymanych już przedstawiono zarzuty: zmuszania do określonego zachowania i udziału w nielegalnym zbiegowisku narażającym na utratę zdrowia lub życia. Ponadto jeden z nich usłyszał dodatkowo zarzut rozboju natomiast z czwartym zatrzymanym czynności będą wykonane dzisiaj. On najprawdopodobniej usłyszy zarzuty dotyczące zmuszania do określonego zachowania i udział w nielegalnym zbiegowisku narażającym na utratę zdrowia lub życia . Wobec trzech zatrzymanych prokuratura już zastosowała policyjne dozory, zakazy opuszczania kraju oraz zakaz wstępu na imprezy masowe, wobec dwóch dodatkowo poręczenia majątkowe. Decyzja co do losów czwartego zatrzymanego zapadnie najprawdopodobniej dzisiaj.

(źródło: KWP w Szczecinie)

Powrót na górę strony