Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pracownik budowlany miał pomagać w przerywaniu ciąży

Data publikacji 11.11.2009

Policjanci Wydziałów Dochodzeniowo-Śledczego i Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie zatrzymali mieszkańca powiatu elbląskiego. 38-latek jest podejrzany o udzielanie pomocy kobietom w przerywaniu ciąży. Mężczyzna swoje usługi miał oferować w lokalnej prasie poprzez umieszczanie niejednoznacznego w treści ogłoszenia. Krzysztof K. już usłyszał zarzuty.

Od początku listopada br. policjanci Wydziałów Dochodzeniowo-Śledczego i Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie prowadzą śledztwo nadzorowane przez Prokuraturę Okręgową w Elblągu w sprawie udzielania pomocy kobietom w przerywaniu ciąży. Tak zwana pomoc miała polegać na sprzedaży tabletek wywołujących poronienie. Sprawca swoje usługi miał oferować w lokalnej prasie umieszczając niejednoznaczne w treści ogłoszenie.

Policjanci pracując nad tą sprawą zbierali informacje i analizowali każdy najdrobniejszy szczegół, który mógłby ich doprowadzić do osób zajmujących się tym przestępczym procederem. Gdy funkcjonariusze mieli już wystarczający materiał dowodowy przystąpili do realizacji.

W poniedziałek na terenie Elbląga policjanci zatrzymali Krzysztofa K. Zabezpieczyli także tabletki wywołujące poronienie oraz dokumenty. Z ustaleń policjantów wynika, że zatrzymany 38-latek pomimo, że nie posiadał wykształcenia medycznego doskonale orientował się w dawkowaniu specyfiku. Z zebranych informacji wynika, że Krzysztof K. mógł działać nawet od kilku lat a z jego usług skorzystało do tej pory kilkanaście kobiet. Ta liczba jednak może być zdecydowanie większa.

38-letni pracownik budowlany już usłyszał zarzuty udzielania pomocy w przerywaniu ciąży i fałszowania dokumentów. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Jeżeli okaże się, że mężczyzna z tego nielegalnego procederu uczynił sobie stałe źródło dochodu, kara może ulec podwyższeniu. Na wniosek policjantów i prokuratora wczoraj mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Policjanci pod nadzorem prokuratora nadal pracują nad tą sprawą.

(źródło: KWP w Olsztynie)

Powrót na górę strony
Polska Policja