Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za fałszywe banknoty

Data publikacji 12.11.2009

Do policyjnego aresztu trafili mężczyzna i kobieta, zatrzymani przez policjantów Wydziału Kryminalnego z komisariatu na wrocławskich Krzykach, w związku z podejrzeniem o podrabianie i wprowadzanie do obiegu podrobionych pieniędzy. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie kilkanaście banknotów 100 złotowych oraz różne dokumenty osobiste mogące służyć do popełniania innych przestępstw.

Zatrzymani przez policjantów to 21 - letni mężczyzna i 17 - letnia kobieta. Oboje są mieszkańcami Wrocławia.

21-latek wpadł w ręce funkcjonariuszy w jednym z lombardów, gdzie próbował kupić telefon komórkowy, płacąc podrobionymi banknotami 100 złotowymi. Policję powiadomiła o wszystkim pracownica lombardu, która zorientowała się, że pieniądze są fałszywe.

Idąc dalej tym tropem policjanci dotarli do miejsca zamieszkania zatrzymanego mężczyzny. Tam funkcjonariusze zabezpieczyli sprzęt komputerowy oraz różne dokumenty osobiste, mogące służyć do popełniania innych przestępstw. W mieszkaniu policjanci zatrzymali również 17-letnią dziewczynę, podejrzewaną o współudział w przestępczym procederze. Łącznie zabezpieczono kilkanaście banknotów o nominale 100 złotych, noszących ślady sfałszowania.

Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo okoliczności tej sprawy.

Za podrabianie pieniędzy grozi kara do 25, a za wprowadzanie ich w obieg do 10 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP we Wrocławiu)
 

Powrót na górę strony