Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ugodził śmiertelnie 17-latka

Data publikacji 12.11.2009

Za zabójstwo najprawdopodobniej odpowie 18-letni mężczyzna, którego zatrzymali policjanci w Nowej Hucie. Młody człowiek w rejonie przystanku autobusowego ugodził nożem 17-latka, po czym wraz z kolegami wskoczył do nadjeżdżającego autobusu miejskiego. Chwilę później został zatrzymany.

Do zdarzenia doszło wczoraj około 19:00 w rejonie przystanku autobusowego na os. Jagiellońskim w Nowej Hucie . Na przystanku MPK stały dwie grupy młodych ludzi . W pewnym momencie doszło między nimi do ostrej wymiany zdań, a następnie do szarpaniny, w trakcie której 17-letni chłopak , mieszkaniec os. Albertyńskiego został ugodzony nożem w szyję. Sprawca tego czynu wraz z kolegami wskoczył do nadjeżdżającego autobusu 153 i próbował uciec. W tym czasie ,w pobliżu przystanku, doszło do wypadku drogowego. Na miejscu pracowali policjanci ruchu drogowego oraz ratownicy z karetki pogotowia. Lekarz pogotowia natychmiast podjął reanimację rannego 17-latka. Niestety, chłopak w wyniku obrażeń zmarł w szpitalu około 20:30. Policjanci natomiast ruszyli w pościg za sprawcą. Autobus został zatrzymany pomiędzy przystankami. Policjanci wyprowadzili napastnika. Okazał się nim 18-letni mieszkaniec Nowej Huty, do tej pory nie karany. Na trawniku koło autobusu policjanci znaleźli i zabezpieczyli 33-centymetrowy kuchenny nóż, którym sprawca zadał śmiertelny cios.

Dzisiaj sprawca będzie przesłuchiwany. Najprawdopodobniej zostanie mu przedstawiony zarzut zabójstwa, za co może mu grozić do 25 lat więzienia.
Policja ustala motywy.

(źródło: KWP w Krakowie)
 

Powrót na górę strony