Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Handlowali heroiną w Warszawie

Data publikacji 13.11.2009

Sześć osób, w wieku od 26 do 31 lat, zajmujących się rozprowadzaniem heroiny, zatrzymali policjanci z wydziału dw. z przestępczością narkotykową KSP. Dwóm z nich zarzuca się sprzedaż co najmniej 600 porcji dealerskich narkotyku o wartości około 25 tys. złotych. Pozostałych po przesłuchaniu zwolniono. 28-letni Łukasz M. (poszukiwany przez sąd rejonowy w Olsztynie) i 27-letni Adam D. zostali natomiast tymczasowo aresztowani.

Jak wynika z policyjnych ustaleń, grupa rozprowadzała heroinę na terenie Warszawy. Stołeczni policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej pod nadzorem północnopraskiej prokuratury rejonowej od pewnego czasu zbierali materiał dowodowy i ustalali osoby powiązane z przestępczym procederem.

Realizację zaplanowali na wtorkowe południe na Pradze Północ. W zasadzkę wpadło sześć osób wieku od 26 do 31 lat. Przy 28-letnim Łukasz M. odkryto 71 porcji dealerskich heroiny oraz wagę elektroniczną. Wszystkich przewieziono do komendy stołecznej Policji i przesłuchano. Po czynnościach procesowych czterech z zatrzymanych zwolniono, natomiast Łukaszowi M. i 27-letniemu Adamowi D. przedstawiono zarzuty. Zarzuca się im sprzedaż co najmniej 600 porcji heroiny na kwotę około 25 tys. złotych.

Dodatkowo podczas sprawdzeń osób zatrzymanych w policyjnej bazie danych wyszło na jaw, że Łukasz M. jest poszukiwany dwoma nakazami doprowadzenia do aresztu oraz zarządzeniem o ustalenie miejsca pobytu przez sąd w Olsztynie. Zarówno on, jak i jego kolega Adam D. zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

(źródło: KSP)

 

Film Handlowali heroiną w Warszawie

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Handlowali heroiną w Warszawie (format flv - rozmiar 1.62 MB)

Powrót na górę strony