Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nastolatek oszukiwał w sieci

Data publikacji 11.12.2006

Policjanci z Gorzowa zatrzymali 17-latka, który za pośrednictwem Internetu oszukał ponad 300 osób. Poprzez jeden z portali aukcyjnych wyłudzał pieniądze za towar, który nigdy nie trafiał do odbiorcy. Jak ustalili policjanci, nastolatek działał od dwóch miesięcy. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

Łukasz P. z Kostrzyna zakładając fikcyjne konta na portalu aukcyjnym wyłudził od kupujących kilka tys. zł. Na swoich aukcjach wystawiał kosmetyki i odzież, znacznie zaniżając ich ceny. Chętnych do kupna było wielu, jednak towar nigdy nie docierał do odbiorcy.
           
Na trop oszusta wpadli policjanci gorzowskiej KMP, z sekcji dw. z przestępczością gospodarczą. Ustalili oni dane 17-latka i zatrzymali go, mimo że ten korzystał z kawiarenki internetowej, gdzie wchodząc na strony internetowe umieszczał przygotowane wcześniej oferty.
           
W toku prowadzonego postępowania, w mieszkaniach nastolatka i jego dziewczyny zabezpieczono kilka komputerów wraz z materiałem potwierdzającym prowadzoną działalność. Policjanci przesłuchali również pokrzywdzone osoby, mieszkające na terenie całej Polski. Na podstawie zgromadzonego materiału Łukaszowi P. przedstawiono zarzut popełnienia licznych oszustw za pośrednictwem portalu aukcyjnego. Jak się okazało, zarówno na jego, jak i na komputerze jego znajomej znajdowało się pirackie oprogramowanie.
 
Całość akt postępowania niebawem przekazana zostanie do Sądu Rodzinnego. Nastolatek nie może odpowiadać jak dorosły, gdyż w chwili popełnienia czynu nie miał ukończonych 17 lat.
Powrót na górę strony