Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ustalono sprawców morderstwa sprzed 8 lat

Data publikacji 11.12.2006

Policjanci ustalili mężczyznę, który przed 8 laty zastrzelił jednego z pracowników stacji benzynowej w Wisznicach, a drugiego ciężko ranił. Andrzej Ś. przebywał w zakładzie karnym, gdzie odsiadywał wyrok w innej sprawie. Policjanci ustalili też personalia pozostałych trzech mężczyzn, którzy pomagali mu w napadzie. Z tej trójki jeden wciąż pozostaje na wolności.

14 sierpnia 1998 r. około 22:50 doszło do napadu na stację benzynową w Wisznicach. Do budynku stacji wszedł zamaskowany mężczyzna i grożąc bronią zażądał od dwóch pracowników wydania pieniędzy. Doszło do szarpaniny. Napastnik oddał trzy strzały. Jeden z pracowników stacji raniony w klatkę piersiową i lewe udo zmarł na miejscu, drugi z raną postrzałową głowy został przewieziony do szpitala. 
   
Policjanci ustalili, że strzały padły z pistoletu P-64, skradzionego w czasie włamania z jednej z firm w Warszawie. Zarówno sprawa kradzieży broni jak i napadu oraz zabójstwa zostały umorzone z powodu niewykrycia sprawców przestępstwa. Nie oznaczało to jednak, że policjanci zapomnieli o sprawie…
 
W roku 2005 rozpracowując grupę "Zwierza" (lokalnego gangstera) natrafili na nowe wątki sprawy zabójstwa na stacji benzynowej.
Ustalili, że napadu dokonali bracia Andrzej i Krzysztof Ś. z Lublina. W skład grupy, która podjechała pod stację, wchodzili również Robert M. i Marek K. Wszyscy podjechali samochodem osobowym. Andrzej Ś. wszedł do budynku stacji i postrzelił z broni dwóch pracowników. Jego brat w tym czasie obserwował teren z zewnątrz. Pozostali członkowie grupy czekali w samochodzie.
 
Zarzut zabójstwa i usiłowania zabójstwa przedstawiono Andrzejowi Ś., Robertowi M. i Markowi K. Wszyscy przebywali w zakładach karnych. Wcześniej zatrzymani w związku z innymi przestępstwami. Robert M. i Marek K. będą odpowiadali także za nielegalne posiadanie broni. Wobec tej trójki sąd zastosował tymczasowe areszty na okres trzech miesięcy.
 
Śledztwo w tej sprawie prowadziły Wydział Kryminalny i Dochodzeniowo-Śledczy KWP w Lublinie pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej.
 
Na wolności pozostaje Krzysztof Świetlicki s. Leszka, ur. 25 lipca 1982 roku, za którym wydano list gończy, a także Europejski Nakaz Aresztowania. Jego wizerunek publikujemy i zwracamy się do wszystkich, którzy mogą pomóc nam w ustaleniu miejsca jego pobytu. Pod policyjnym nr infolinii 0801-801-997 czekamy na informację przez całą dobę. Policja zapewnia całkowitą anonimowość.
Powrót na górę strony